Karczma Pod Strzechom

ZASMAKUJ W BESKIDACH

Będąc w Beskidach, odwiedź Wisłę...

Wisła to miasto w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim. Przepływa przez nie rzeka o tej samej nazwie. Jest to miejscowość niezwykle popularna wśród turystów, zarówno w lecie jak i w zimie. Co sprawia, że Polacy uwielbiają Wisłę?

Przede wszystkim Wisła posiada bogatą bazę noclegową. Noclegi można zarezerwować w znanych hotelach, większych i mniejszych pensjonatach czy w domach osób prywatnych. Noclegi w Wiśle rezerwować można przez cały rok. Turyści odwiedzający Wisłę cenią sobie piękne widoki, bliskość natury, możliwość aktywnego wypoczynku. Noclegi w Wiśle można znaleźć w różnych lokalizacjach - zarówno blisko centrum, jak i na obrzeżach. Oto popularne miejsca, w których można znaleźć pokoje lub domki w Wiśle.

Domki Leśne Wisła

Domki Leśne Wisła

Cieńków 8a, Wisła

Willa Cyprys

Willa Cyprys

Willowa 22a, Wisła

Pokoje Lawenda

Pokoje gościnne Lawenda

11-go listopada 2a, Wisła

Na co warto przeznaczyć czas, planując wypoczynek w Wiśle? Oto lista najciekawszych atrakcji, które warto odwiedzić, planując wypoczynek w tej miejscowości.

1. Barania Góra

To drugi co do wysokości, zaraz po Skrzycznem, szczyt w Beskidzie Śląskim. Jego wysokość wynosi 1220 m n.p.m. Na zboczach góry swoje źródło ma Wisła. Warto odnaleźć to miejsce i zobaczyć, gdzie rozpoczyna swój bieg największa rzeka Polski. Na samym szczycie znajduje się wieża widokowa, po wejściu na nią, możemy podziwiać piękną panoramę Beskidów. Jeden ze szlaków wiedzie Doliną Małej Wisełki. Ciekawym pomysłem jest, żeby pokonać choćby ten wyasfaltowany fragment. Szczególnie jest on polecany dla rodziców z małymi dziećmi, chcących pospacerować wzdłuż szumiącej rzeki.

2. Jezioro Czerniańskie w Wiśle Czarnem

Planując wakacje z małymi dziećmi, warto wziąć pod uwagę spacer nad Jezioro Czerniańsie. Powstało ono w 1973 roku jako zbiornik retencyjny i rezerwuar wody pitnej w miejscu, gdzie łączą się dwa strumienie Biała i Czarna Wisełka. Ciekawym obiektem, który warto zobaczyć jest zapora o wysokości 37 m.

3. Rezydencja Prezydenta RP - Zamek w Wiśle

Zamek Prezydenta RP w Wiśle Czarnem został zbudowany w miejscu spalonego zamku myśliwskiego, który należał do rodu Habsburgów. Powstawał w latach 1929-1930. Prezydentowi Rzeczypospolitej Ignacemu Mościckiemu i jego następcom ofiarowała go ludność Śląska. Kompleks ten, który można zwiedzać, składa się z trzech części: Zamek Dolny wraz z Gajówką, Drewniana zabytkowa kaplica z 1909 roku i Zamek Górny.

4. Rynek i deptak w Wiśle

Wypoczynek w Wiśle to nie tylko górskie wędrówki. Warto zatrzymać się na rynku miasta, zwykle zatłoczonym i gwarnym. Czeka deptak pełen restauracji i kawiarenek oraz stragany z rękodziełem. W środku domu zdrojowego, który wybudowano się na rynku, znajduje się Informacja Turystyczna oraz rzeźba Adama Małysza.

5. Skocznia Malinka

A skoro już o Adamie Małyszu mowa... Ciekawym obiektem, który znajduje się nieco powyżej centrum Wisły, jest skocznia narciarska o punkcie konstrukcyjnym K20. Nosi imię tego legendarnego skoczka. Wracając do miasta, należy jeszcze zatrzymać się w galerii Sportowe Trofea Adama Małysza i na własne oczy zobaczyć te wszystkie puchary i medale, które zdobył w czasie swojej sportowej kariery.

To tylko część atrakcji jakie możemy zobaczyć w Wiśle i okolicy. Górski klimat, malownicze krajobrazy i ciekawi ludzie, to atuty, które przemawiają za tym, żeby kolejny wypoczynek zorganizować w tym miasteczku.