Karczma Pod Strzechom

ZASMAKUJ W BESKIDACH

Będąc w Beskidach, odwiedź Ustroń...

Ustroń to miasto w województwie śląskim położona na północy stoków Beskidu Śląskiego. Miejsce bardzo często wybierane jako kierunek podróży wybierany na krótkie wycieczki, kilkudniowy wypoczynek w ciągu roku, jak i wakacje w sezonie urlopowym. Miejsce to jest tak licznie odwiedzane przez turystów nie tylko ze względu na znajdujące się tam uzdrowisko, ale również przez malownicze tereny.

Ponadto oprócz kilku ciekawych atrakcji znajdziemy tu również kilka miejsc oferujących nocleg. Nie ma na co czekać tylko ruszać na wycieczkę. Jeśli chodzi o aspekt zwiedzania, poniżej przedstawię 3 atrakcje, które spodobają się zarówno tym młodszym, jak i starszym.

Nasza oferta: Domki całoroczne | Pokoje

01.

Leśny Park Niespodzianek

to ogród zoologiczny, w którym mieszkają takie zwierzęta jak m.in.: jelenie wschodnie i szlachetne, żubry, muflony, daniele, dziki, bieliki i orły stepowe, sowy, bażanty, kaczki, jenoty, szopy, alpaki, żbiki oraz wiele innych. Ponadto będąc w parku, możemy załapać się na pokazy lotów drapieżnych ptaków. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych turystów jest specjalna alejka, w której możemy znaleźć domki z 11 postaciami z bajek. Po podejściu do domku z ulubioną postacią i wciśnięciu guzika lektor zaczyna czytać bajkę. Park jest otwarty dla zwiedzających przez cały rok w wyznaczonych godzinach.

02.

Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego

Jest to muzeum dla każdego, kto lubi poznawać historię danego terenu, ale nie tylko. W muzeum tym każdy znajdzie coś, co go zainteresuje. Zgromadzone w nim eksponaty dotyczą m.in.: miejscowego hutnictwa, kuźnictwa, etnografii oraz sztuki, a także ustrońskiego lecznictwa uzdrowiskowego. Poza rozmaitymi eksponatami znajdziemy tu również skansen przemysłowy i rolniczy. Muzeum Ustrońskie zlokalizowane jest w dawnym budynku dyrekcji huty Klemens. Obiekt jest czynny dla zwiedzających przez cały rok w wyznaczonych godzinach.

03.

Muzeum Regionalne "Stara Zagroda"

"Stara Zagroda" jest to prywatne muzeum zlokalizowane w niedalekiej odległości od Ustrońskiego rynku. Obiekt mieści się w drewnianych zabudowaniach pochodzących z około połowy XVIII wieku. W Muzeum Regionalnym znajdziemy zbiory etnograficzne, które pokazują zarówno kulturę, jak i codzienne życie osób niegdyś zamieszkujących tereny Śląska Cieszyńskiego. Ponadto poza wystawami stałymi znajdziemy tu również wystawy czasowe. Z racji tego, że muzeum jest obiektem sezonowym, otwarte dla zwiedzających jest jedynie w sezonie wakacyjnym oraz podczas zimowych ferii w wyznaczonych przez właściciela godzinach.